Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je nového: 

12. 6. 2011 Jenom tak si tu sedím u počítače a mám chviličku napsat co je u nás nového. Nic moc podstatného se neděje, tak jenom stručně:

Naše momentální hlavní náplň je agility. Všechny ostatní aktivity jsme stáhly na minimum z nedostatku času. Agility jsem si ale vzít nenechala, protože to je prostě to, co nás nejvíc baví. I když nemáme výsledky a běháme si prostě jen tak, tak se na každý trénink hrozně moc těšíme :o) Občas si i zazávodíme, ale vracíme se domů téměř vždy s diskotékou a rozhodnutím, že už se ztrapňovat na závodech nehodlám. Ale za týden už šmejdím, kam bych se zase přihlásila :o))

I když trpím naprosto svazující trémou a v kombinaci s mým sportovním antitalentem to nedopadá, tak i závody si užíváme. Podívám se na týmy, jejichž běhání mi vhání slzy do očí, potkáme se s milými lidmi a i z některých našich disklých běhů mám opravdu radost. Prostě pohodička bez ambic ve stylu rčení "I cesta může být cíl" :o)

Ostatní moje holčičky Monča s Májou a Káťa s Čilinkou mi dělají jenom radost. Káťa s Čilinkou vyhrály na jaře na agi závodech v Horšovském Týně 1. místo v začátečnících S. A Monča s Májou v květnu v Kaznějově v tunýlkovém běhu pro štěňátka 2. místo. Monča s Májou taky absolvovaly základní výcvik poslušnosti pro stěňátka s výsledkem "výborný" a na podzim chtějí pokračovat.  Jsou to všechno moje holky čikovný!!

Hm, jak tak koukám, tak to jako obvykle moc stručný není :o))

Ještě přidám odkazy na pár fotek od Monči:

Májinky jarní fotky

Závody Kaznějov 14.5.2011

Nový přírůstek a agilitní naděje kamaráda Jardy - Fanynka

 

**** 

 

31. 3. 2011 reportáž z kurzu coursingu pro začátečníky v sekci Coursing "Na Rybárně"

****

25. 1. 2011 Já vím, já vím aktualizace mi vázne :o) Pro dnešek ale jenom jedna novinka. Chystáme na březen coursing pro začátečníky. Vždycky jsem chtěla vidět Tesu aspoň jednou běžet naplno aniž bych na ní musela řvát a mít strach, že mi někam uteče, vběhne pod auto a podobně. Coursing je prostě to, co jsem si chtěla vždycky zkusit. Jenomže všechno coursingové dění se odehrává docela daleko od Plzně, a tak jsem se začala čím dál víc zamýšlet nad tím, jak by to šlo trošku přiblížit. Pokud máte podobný sen jako já a chcete si vyzkoušet tento úžasný psí sport, nebo jste i zkušení běžci a chcete si přijít nechat proběhnout pejsky do krásného prostředí u řeky Berounky, tak mrkněte tady, kde jsou podrobnosti.

 

****

 

26. 8. 2010 máme už skoro měsíc doma malýho kraťandího záškodníka - Máju, Majuchu, Majku z Gurunu, ofiko jménem Animace Lerbynn. A je véseló! :o) Hlavně Čilinka je z ní celá "odvázaná" a myslím, že už pochopila, že zlaté časy s hodnou a všechápající Tesinkou jsou ty tam. Nastala doba teroru!

Monča se nakonec rozhodla internetově se trhnout od matky a udělala Máje její vlastní stránky a fakt se jí teda povedly musím uznat. Kdyžtak mrkněte tady.

Jinak u nás proběhla ve všem tom organizovaném chaosu dovolená na Vranovské přehradě a agilitní tábor v Nýrsku. Do podrobných reportáží se mi (přiznávám bez mučení) nechce, tak jsem alespoň stáhla pár fotek z foťáčku a trošku je okomentovala. Fotila jsem letos málo, protože můj chrchláček fotí, jenom když je sluníčko a toho jsme si letos na cestách moc neužili. Ale stejně to bylo úžasné a rozhodně máme na co vzpomínat :o))

fotky z dovči

fotky z agilitního tábora v Nýrsku

a ještě pár fotek z Nýrska od Monči z jejich návštěvy

 

 ****

 14.7. 2010 tak musím aspoň něco napsat jako že žijeme. Ve skutečnosti je tolik novinek, že je sem ani nestíhám dávat. Absolvovaly jsme s Tesinkou dvoje agilitní závody - v podstatě jedna velká diskotéka, ale zároveň po každém doběhu velká radost a nadšení. Moc se nám to prostě líbí a buď se začne dařit nebo ne, ale běhat budeme, protože je to vyloženě pro radost!

Káťa s Čilinkou taky hezky běhají. Číla je malinkatej ďáblík s chutí do veškeré činnosti. Je to radost s ní pracovat. Začaly jsme všechny 4 dokonce chodit i na flyball a moc nás to baví. Uvidíme, jak se to vyvine....

Přístí týden se chystáme na dovolenou na Vranovskou přehradu (více tady) opět se starou partičkou rybářů a pejskařů. Už se moc těšíme.

Ale hlavní a obrovská novinka je, že se Tesinky sestričce Dupince narodila štěňátka a jedno z nich budeme mít za pár dní doma, jupííí :o) Dceři Monice se splní sen a bude mít plesnivou kraťandu. S největší pravděpodobností se informace o novém přírůstku budou objevovat taky na těchto stránkách, takže brzo tu asi nastanou změny.....

Více o štěnátkách u Haničky na stánkách tady.

Poslední video štěňátek tady.

A krásné fotky od Evičky Komínkové tady.

****

6. 5. 2010 v sobotu 24.5. jsme se vypravily na výstavu do Českých Budějovic v našem již tradičním holčičím složení: moje maminka, dcera Monča, já a Tesinka. Počasí opět krásně vyšlo a přes hustou mlhu na cestě na nás zase z jasné oblohy celý den koukalo sluníčko. Tesinka si odvezla res.CAC, res.CACIB.  Fotky z výstavy najdete u Monči na rajčeti tady.

 ****

20. 4. 2010 v sobotu 17.4.2010 jsme využily překrásného počasí a udělaly jsme si krásný holčičí výlet. Více v akcích.

****

15.2. 2010 uplynulý víkend byl ve znamení kraťandích návštěv. V sobotu u nás byla Hanička s Tesy sestřičkou Dupčou. Byly u nás už od pátku. Krásně jsme si s Amoníkama zahráli Activity a v sobotu se vyblbli ve sněhu na zahradě i v lese. Krása, krása :o). V neděli se nečekaně ozvala panička od Dina (Isaac Krásná Louka) a po drobné úpravě našeho nedělního rozvrhu jsme mohli vyrazit společně na procházku. Dokonce na nás chvilku vysvitlo i sluníčko. Monča měla oba dny volno, tak i něco vyfotila. Fotky jsou tady.

****

8. 2. 2010 tak už máme konečně opravený počítač. Takže jsem do fotoalba přidala fotky z říjnového výletu do okolí Tetína. Je to spíš na pokoukání na zavzpomínání pro účastníky zájezdu, nic moc tam vidět není. A probrala jsem zimní archiv naší Moniky a pár fotek jsem si sem taky uložila, abych si měla co prohlížet, až se mi v létě třeba zasteskne po sněhu a mrazu, haha :o)

****

15. 10. 2009 trošku jsem zaspala s aktualizací, tak tentokrát je toho víc najednou. V akcích najdete povídání o zářijovém výletu na Lopatu i o říjnové cestě do Bratislavy. Plus ve fotoalbu nějaké fotky.

 

****

25. 8. 2009 do akcí přidáno povídání a odkazy na fotky z tábora v Nýrsku. A pár fotek jsem taky přidala do stávající fotogalerie "Fotky od Monči 07/082009 - různé"

 

****

 

9. 8. 2009 do fotogalerie jsem vybrala pár fotek, které vyfotila během prázdnin Monika. Hlavně tam najdete Tesu a Čilinku a taky pár fotek s jejich kámošem Danečkem. Mrkněte sem.

 

****

5. 8. 2009 prázdniny jsou doba hektická, a tak moc nestíhám aktualizovat. S vypětím všech sil jsem přidala do akcí něco málo o výletě do ZOO Praha a povídání o naší letošní dovolené.

 

****

 

2. 7. 2009 tak máme jednu velkou, ale vlastně malinkatou novinku. Starší dcera Káťa si pořídila pidifenku Čilinku. Tesa získala novou kámošku, tedy momentálně spíš trapičku :o) Máme doma pozdvižení a nikdo neděláme nic jiného, než pozorujeme toho malého energií nabitého antistresíka, jak běhá, skáče visí na hračce nebo na Tesince a neustále vrtí tím svým pidiocásečkem. Monča konečně vyslyšela naše prosby, vzala do ruky foťák a něco vyfotila, tak se můžete podívat tady.

 

****

 

22. 6. 2009 do fotogalerie přidány fotky převážně Tesinky od Moniky z jejího výletu na chatu u Konstantinových Lázní. Kukněte tady.

 

****

 

17. 6. 2009 ten čas teda letí a furt se něco děje takže uplynulé dva víkendy:

6.- 7. 6. 2009 jsem se s Tesou zúčastnila našich prvních závodů agility. Byl to závod "O Plzeňského agiliťáka" na našem doubraveckém cvičáku. Více v rubrice závody.

Fotky: od Aničky, od Tomáše sobota, od Tomáše neděle

 

13. 6. 2009 jsme byly na Národní výstavě psů v Klatovech. Monča tentokrát neměla čas, a tak jsem si prvně zavystavovala sama. Tesinka získala V1, CAC, Národní vítěz 

****

 

27. 5. 2009 konečně se dostávám k tomu, abych napsala, že v sobotu 23.5.2009 jsme zavítali do Litoměřic, kde se konala mezinárodní výstava psů Nord Bohemia Canis. Tesinka s Mončou si odnesli V1, CAC, CACIB a BOB  Litoměřické výstaviště je nádherné, počasí bylo taky krásné. Jeli jsme tentokrát velká výprava včetně Milana a mojí maminky. Potkali jsme se s Aničkou od Domínka, která tam byla pracovně a měla s sebou dračici Čakynku. A taky jsme se pozdravili s Evou a Aminkou , s Erikou a Martou Bajerovou, které vděčím za krásné fotky. Monča si totiž foťák tentokrát zapomněla a v mém fotáčku záhy došly baterky, ale jak jsem tak koukala na ty šilený fotky, tak žádná škoda :o)

Fotky od Marty jsou tady

Fotky ode mě tady

 

****

18. 5. 2009 do videogalerie vložen sestřih ze Svojanova od Evy Komínkové Zairuškové.

 

****

 

7. 5. 2009 v akcích je krátké povídání o výcvikovém víkendu ve Svojanově. Další novinka je, že nám přišly výsledky z Genomie. Tesa je MDR1 +/-

 

****

 

25. 4. 2009 jsme se zúčastnily Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Monča si dala záležet, Tesinku krásně vystavila a dostaly holky moje ocenění V1, CAC, CACIB. Posledním chybějícím CACíkem splnila Tesa podmínky českého šampiona. Fotek moc není, nevím proč, ale Monča nějak nestihla vystavovat a zároveň fotit a já na to prostě nemám ani jednu buňku. Pár alespoň trošku použitelných fotek je ve fotogalerii.

****

 

19. 4. 2009 jsme složily s Tesou zkoušku BH dle SchH/VPG.

****

14. 4. 2009 do akcí přidáno povídání o závodu "O vodňanský pohárek" a menu bylo rozšířeno o novou sekci "závody".

 

****

 

30. 3. 2009 v sobotu 28.3. 2009 jsme měli vzácnou návštěvu z Prostějova a Zlína a byli jsme společně u Lukáše Vaňourka na ovečkách. Více v akcích. A v neděli večer moc krásná a zábavná noční cesta s Amoníkama za účelem odlovení netradiční, dobrodružné a velice nápadité kešky  - něco málo taky v akcích.

 

****

 

16. 3. 2009 v neděli 15. 3. 2009 jsme se byli podívat u Mančalů na štěňátkách po Terrce a Fajnoušovi více v akcích.

 

****

 

14. 3. 2009 v sobotu jsem se dozvěděla, strašlivou zprávu. 9.3.2009 zemřel náš výcvikář Jaromír Mach. Nemohla jsem tomu uvěřit a vůbec si nedovedu představit, že už nikdy neřekne to svoje: "Taaak vezmeme si pejsky a jdeme na to...."  Jarda byl člověk, který mě toho hodně moc naučil. Nevadilo mu, že naši pejsci i jejich páníci nejsou dokonalí cvičenci a na výcvicích převládala radost a uvolněná atmosféra. Je pro nás nenahraditelný a nikdy na něj nezapomeneme.

JÁRO DÍK!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek 

 ****

8. 3. 2009 přidán odkaz na nový interetový odbchod Dogcat- obojky pro psy.

****

15. 2. 2009 do fotoalba přidány fotky z víkendu. Protože svítilo sluníčko, tak jsem se odhlodlala vzít si na sbobotní sportovní výcvik i nedělní agility foťák a i jsem ho dokonce vytáhla a hlavně v sobotu i něco vyfotila a byla vyfocena. Z neděle jsou jenom 4 poslední fotky.

Do fotoalba Pekiny jsem přidala pár krásných fotek, které se povedly Monče.

****

3. 2. 2009 v akcích jsou podrobnosti o víkendu 31.1. a 1.2.2009.

****

26. 1. 2009 zrušila jsem fotogalerii na estránkách a přidala jsem pouze stránku s názvem FOTOALBUM, na které je obsah fotogalerie na Picasawebu. Chtěla jsem mít všechny fotky pěkně pohromadě.

V sobotu 24. 1. 2009 nás navštívila Káti kamarádka se svojí fenkou Wendy a jejími štěňátky. Monča se vyřádila s foťákem, tak jsem pár vybraných fotek dala sem. Krásně jsme si zaňuchňali.

****

5. 1. 2009 do akcí přidáno něco o vánocích a novoroční procházce na Žebrák a Točník.

A do videogalerie přidáno video z přetahování Dupči a Tesy o buřty.

****

3. 12. 2008 do akcí přidána reportáž z báječného srazu krátkosrstých kolií, kterého jsme se zúčastnily 29. a 30.11.2008.

****

19. 11. 2008 v rubrice akce najdete krátké povídání o víkendu 16. a 17. 11. 2008.

****

1. 11. 2008 dnes jsme s Tesou složily zkoušku ZOP dle řádu KJ Brno.

****

6. 10.  2008 do akcí vložena krátká zprávička z dogtrekingu, který šla v sobotu 4. 10.  naše Monika s Tesou.

****

10. 9. 2008 právě jsem se dozvěděla moc smutnou zprávu. Dnes ráno umřel nečekaně náš venčící kamarád ze sesterstva psí tlapky berňák Aron   Je nám to moc líto.

Aronku, pozdravuj tam nahoře našeho Alfíčka!

****

8. 9. 2008 do videogalerie vložena dvě videjka malých štěňuch z chov.stanice Bila Kaífa, kde jsme byli v neděli na ňuchňací návštěvě. Pár foteček je tady

Velký dík Amoníkům, že mě a Tesu s sebou vzali, fakt to stálo za to.

****

3. 9. 2008 přidána nová rubrika videogalerie, včetně nového videjka Tesy ohrožované dalším obrovským, nebezpečným a dravým zvířetem :o)

****

1. 9. 2008 krátké povídání z víkendu 30. a 31. 8. najdete v akcích.

****

24. 8. 2008 do rubriky výstavy přidány výsledky a odkaz na fotky ze Speciální výstavy kolií a šeltií, které jsme se zúčastnily 23. 8. 2008.

A také do kamarádů přidán další prcek.

**** 

21. 8. 2008 krátké povídání, fotky a videa z tábora v Nýrsku a pár fotek z návštěvy Eriky s pejskama v sekci akce.

****

12. 8. 2008 do sekce kamarádi přidán jorkšírek Tom

****

2. - 9. 8. 2008 jsme byli na dovolené v jižních čechách u rybníku Zvůle. Krátké povídání je v akcích.

****

 V neděli 14.7.2008 jsem museli řešit moc smutnou událost. Našemu Alfíčkovi se tak přitížilo, že jsme se ještě v noci rozhodli mu pomoci od jeho trápení. Byl dlouho nemocný, a tak jsem si myslela, že už jsem připravená na nejhorší, ale to opravdu asi nejde. Prožil s námi 14 let a 8 měsíců. Byl to ukázkový závislák. Milovala jsem ho a bude mi moc chybět. Mám pocit, že ho pořád všude slyším....... naštěstí mám Tesinku.

 

****

 

V pátek 11.7. 2008 jsme vyrazili na pasení oveček do Martínkovic. Více v rubrice akce a zkoušky.

 

****

 

22. 6. 2008 přidána nová rubrika "Akce" a do ní kraťoučká zprávička ze závodů "O plzeňského agiliťáka" Postupně tam budu přidávat odkazy na fotky.

 

****

 

17.6.2008 ve fotoalbu přidán odkaz na fotogalerii na picasaweb

 

****

 

V sobotu 14.6.2008 jsme byly na 43. Podbrdské výstavě v Rokycanech. Počasí nám docela přálo, pěkně jsme si popovídali s Lenkou od Belinky a Nelinky a s manžely Drdovými od Arnolda, pejsci se proběhli, no prostě příjemný den. Monča se opět při vystavování vytáhla a Tesu vystavila naprosto krásně. Nakonec po dlouhém a napínavém rozhodování pana rozhodčího dostala Tesa V1, VT, KV :o) Mám z vás radost holky moje 

Fotky z výstavy

 

****

 

8.6.2008 se začínám pokoušet o tvorbu stránek naší Tesinky.....

 

 

Obrazek